Teknovation Logo






www.teknovation.dk > Spåntagende metalbearbejdning
  • Cookies politik
  • English
 

Fræsning i nikkelbaserede legeringer

  • CERATIZIT's aktuelle MonsterMill NCR til fræsning i nikkelbaserede legeringer.

Teknovation nr. 11/2025

CERATIZIT MonsterMill NCR er af producenten udviklet specifikt til sikker og stabil proces i nikkelbaserede legeringer.


Fræsning i nikkelbaserede legeringer er krævende, og derfor har man ved CERAIZIT designet en målrettet løsning; MonsterMill NCR, der anbefales til bearbejdning i materialer som inconel, hastelloy eller waspaloy, fremhæver CERATIZIT Danmark.'
'
I udviklingsarbejdet er der lagt vægt på at sikre øget levetid, uden at gå på kompromis med processikkerheden, fremhæves det om MonsterMill NCR.

Annonce - artiklen fortsætter under banneret


MonsterMill NCR er udviklet specifikt til sikker og stabil proces, som opnås gennem en specialdesignet geometri, målrettet nikkelbaserede legeringer, forstærket og konisk kerne, som modvirker slitage, og ved valg af belægning til høj varme- og slidbestandighed.

Flere informationer: her


  • Del denne artikel på Facebook
  • Del denne artikel på Twitter
  • Del denne artikel på LinkedIn

 



 
 
 
 
 
Teknovation
 
 
Teknovation ApS
Sydvestvej 110, 1
2600 Glostrup
T. 46139000
M. info@teknovation.dk
CVR Nr. 28680392

 
Copyright © Teknovation ApS
All Rights Reserved.
CMS: Scalar Media

Persondata- og cookiepolitik