www.teknovation.dk anvender cookies til at huske dine indstillinger og statistik. Se vores cookies-politik >>
12. marts 2024, kl. 16:36
Så er det et faktum. Det hidtidige Sanistål bliver 2. april til Ahlsell, og dermed afspejles den svenske koncerns ejerskab.
Igennem den seneste tid er forberedelserne blevet intensiveret ved Sanistål, og nu er man så langt, at der er også er sat dato på navneskiftet til Ahlsell.
Den 2. april ændres identiteten, og hele det hidtidige Sanistål er herefter fuldt implementeret i den svenske koncern, som i godt et års tid også har været ejer af aktiviteterne.
Hos Sanistål ser man nu frem til de spænende muligheder det giver, og glæder sig til at de igangværende forberedelser endeligt kan kulminere, og man kan slå dørene op i det fremadrettede navn.
Som hidtil vil det være med et bredt og dybt produktprogram, samt med fysisk mulighed for at handle tæt på hvor man er, uanset hvor i Danmark det er, understreger Sanistål.