www.teknovation.dk anvender cookies til at huske dine indstillinger og statistik. Se vores cookies-politik >>
31. maj 2023, kl. 16:32
Dansk AM Hub holder arrangementet AM Technology Day hos IBA Erhvervsakademi Kolding onsdag den 7 juni.
AM Technology Day-arrangement er, ifølge arrangørene fra Dansk AM Hub, målrettet danske MMV'er, der er nysgerrige på AM-teknologi.
Dette uanset om de netop er kommet i gang med deres 3D-printrejse eller er klar til at tage det næste skridt, fremhæves det.
Førende danske AM-teknologileverandører vil være til stede for at dele deres ekspertise og indsigt i de teknologier, de tilbyder.
Blandt andre vil det muligt at møde repræsentanter fra Prototal Damvig, PLM Group og Protech for at høre om løsninger på udfordringer og opdage, hvordan AM kan gavne de besøgendes virksomhed.
Det er gratis at deltage, men kræver tilmelding, oplyser Dansk AM Hub.